top of page

WYDARZENIA

W naszej szkole fizyka to nie tylko zwykła lekcja, to także spotkania z ciekawymi ludźmi oraz możliwość zaprezentowania własnych doświadczeń szerszej publiczności. 
Fizyka a Ekologia

Licealiści przygotowujący się do napisania pracy pt. "Ekologiczne aspekty rozwoju energetyki jądrowej w Polsce" i do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach mieli okazję dokonać pomiarów promieniowania przy pomocy radiometru w szkole oraz na hałdach.

Dr Dariusz Malczewski oprowadził chłopców po Pracowni Naturalnej Promieniotwórczości na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Pokazał, że niektóre minerały, jak na przykład samarskit i cyrkon promieniują.

 

Hands on Cern

Dzięki współpracy z Pałacem Młodzieży w Katowicach, uczniowie rozszerzający fizykę wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym. Projekt miał na celu zwiększenie zrozumienia najbardziej fundamentalnych procesów wewnątrz materii i wyjaśnienie nowoczesnych badań na temat zderzeń cząstek elementarnych. Uczestniczyli w wykładzie oraz warsztatach na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

 

 

Dzień Otwarty
 

Co roku uczniowie klas gimnazjalnych oprowadzają osoby chcące poznać bliżej naszą szkołę po salach lekcyjnych. W pracowni fizycznej prowadzone są w tym czasie pokazy związane z różnymi działami fizyki. W ubiegłym roku zwiedzający mieli okazję wziąć udział w quizie z fizyki i spróbować swoich sił odpowiadając na cztery pytania przy pomocy specjalnych pilotów do głosowania.

Piknik Rodzinny
 

Ta coroczna impreza upływa pod znakiem zabawy i przyjemnej formy nauki. Uczniowie przyprowadzają ze sobą rodziców i rodzeństwo. Jest grill i pyszne domowe ciasto. W zeszłym roku na terenie szkoły ustawione były stoiska z doświadczeniami z fizyki. Chętni mogli zrobić bańki mydlane tradycyjne lub kanciaste. Dla tych którzy nie boją się pobrudzić przygotowana była ciecz nienewtonowska.

bottom of page