top of page

FIZYKA

Nauka, którą kocham.

LABORATORIUM FIZYCZNE

Jest to program skierowany do uczniów gimnazjum, realizowany w ramach dodatkowych zajęć z fizyki. Uczestnicy poprzez przygotowywanie i wykonywanie doświadczeń będą poszerzali wiedzę oraz umiejętności nabyte w czasie lekcji fizyki. Program ten zwiększa znaczenie eksperymentu w poznawaniu praw przyrody.

 

WYCIECZKI PRZEDMIOTOWE

Uczniowie naszej szkoły regularnie odwiedzają Planetarium Śląskie w Chorzowie i uczestniczą w pokazach demonstracyjnych pt. "Osobliwości świata fizyki" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Brali udział w Pikniku Naukowym, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

NASZE SUKCESY

Nasi uczniowie startują w wielu konkursach fizycznych, gdzie zdobywają wysokie miejsca. Możemy pochwalić się laureatką Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców, wyróżnieniami w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków, wyróżnieniami w Polsko - Ukraińskim konkursie "Lwiątko", laureatami w Wojewódzkim Dwuosobowym Konkursie z Fizyki oraz finalistami w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki dla uczniów gimnazjum.

Fizyka nie jest trudna!

Wystarczy uważać na lekcji, systematycznie się uczyć, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Gimnazjalistów, którzy chcą nauczyć się więcej zapraszam na zajęcia Laboratorium Fizycznego, natomiast licealistów zapraszam na zajęcia z rozszerzonej fizyki.  

Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że on jest zrozumiały.

Albert Einstein

 

bottom of page